Baselworld 2017: Samsung se stává součástí vybrané společnosti výrobců hodinek

Na veletrhu Baselworld 2017, v mekce příznivců luxusních hodinek, Samsung představil portfolio chytrých hodinek Gear, které představují pojítko mezi vyspělými technologiemi a švýcarskou hodinářskou tradicí. Kromě produktové řady chytrých hodinek Gear, jejímž nejdůležitějším zástupcem je nedávno uvedený model Gear S3, jsou ve švýcarské Basileji ke zhlédnutí také nové hodinkové řemínky s na míru šitým vzhledem a nové barevné varianty Gear S3.  

Tvůrci se nechali inspirovat uměním mistrů hodinářů a nabízejí kombinaci precizního provedení a špičkového designu, na jakou jsme zvyklí u tradičních hodinářských kousků. To vše ve spojení s inovativními technologiemi, které uživatelé od chytrých hodinek očekávají. „Uvědomujeme si, že hodinky neslouží pouze ke sledování času, ale že jsou také výrazem osobního stylu. Hodinky Gear S3 posunují uživatelské pohodlí, styl a inovace na novou úroveň, aniž by připouštěly jakýkoli kompromis, pokud jde o řemeslné zpracování,“ uvedla Younghee Lee, výkonná viceprezidentka divize Mobile Communications společnosti Samsung Electronics.

Kvalitní design jde ruku v ruce s funkcemi – počínaje odolností vůči vodě a dalším vnějším vlivům, která splňuje požadavky vojenských standardů, až po vestavěný reproduktor pro telefonické hovory, GPS funkce, podporu hlasových zpráv a streamování hudby, které najdou využití při fitness aktivitách. 

„Přítomnost Samsungu na veletrhu Baselworld upozorňuje na měnící se svět technologií a hodinářství,“ prohlásil hodinářský návrhář Yvan Arpa, který se podílel na návrhu původních hodinek Samsung Gear S3. „Společnost Samsung klade důraz na kvalitní řemeslné zpracování všech svých produktů tak, aby odrážely dědictví a vývoj hodinářského průmyslu.“

Na letošním hodinářském veletrhu představuje Samsung také zvýhodněný balíček dostupných aplikací pro majitele hodinek Gear S2 a Gear S3. Tato nová aktualizace hodinek přináší ještě více obsahu a umožňuje uživatelům efektivněji využívat partnerské aplikace od špičkových značek jako Spotify či NEST. Kromě toho vylepšuje funkce jako výškoměr/barometr, nastavování připomenutí a sledování zdravotního stavu.  

Chytré hodinky Galaxy Gear, které byly prvním nositelným zařízením společnosti Samsung, měly svou premiéru v roce 2013. Společnost si od té doby udržuje v tomto odvětví vedoucí pozici a i nadále posouvá jeho hranice rozšiřováním svého portfolia o rozmanitá a inovativní řešení. Ta v sobě spojují nejmodernější technologie a služby s uživatelským pohodlím. Samsung také pro Gear S2 a Gear S3 nabízí různé typy ciferníků a řemínků, které uživatelům poskytují snadnou a elegantní možnost přizpůsobení hodinek každému životnímu stylu či denní aktivitě.