ČT: Policie viní šéfy realitní firmy, jež dluží klientům miliony

Policie obvinila dva šéfy společnosti Lidové domky, která slibovala klientům stavbu rodinných domů, ale nepostavila je a miliony vybrané na zálohách lidem nevrátila. Informovala o tom dnes Česká televize (ČT). Jedním ze stíhaných je podle ní jednatel firmy Pavel Hric. Za zpronevěru mu hrozí až deset let vězení, dodala ČT. 

"Na městské státní zastupitelství v Praze bylo doručeno policejním orgánem usnesení o zahájení trestního stíhání dvou osob pro zločin zpronevěry," řekla televizi mluvčí pražských žalobců Štěpánka Zenklová. 
    
Společnost Lidové domky, která se později přejmenovala na Pozemky Stupice, lákala lidi na koupi rodinného domu za Prahou i s pozemkem do tří milionů. Klienti sice zaplatili předem zálohy od 50.000 korun do půl milionu, bydlení se ale nikdy nedočkali. Více než tři stovky jich podle ČT přišly celkem asi o 50 milionů korun. Společnost už před sedmi lety skončila kvůli předlužení v konkurzu a klienti mají podle konkurzního správce minimální šanci na vrácení peněz, uvedla televize. 
    
Firma vybírala od lidí zálohy na stavby v obci Sibřina. Pozemek, na němž plánovala domy stavět, platil ale v danou chvíli za ornou půdou. Firma slibovala start projektu ve chvíli, kdy zastupitelstvo změní územní plán, obec ale masivní výstavbu odmítla a na stavební parcelu ho nezměnila. Klienti už většinu peněz zpátky nedostali, dodala ČT. 
 
zdroj: ČTK