Dny, kdy pomáháme aneb Community Days

Za pět let existence projektu zaměstnanci pivovaru Staropramen ve čtyřech pražských lokalitách odpracovali téměř tři tisíce brigádnických hodin.

Pět let zaměstnanci pivovaru Staropramen zlepšují životní prostředí a spolupráci s komunitami v hlavním městě, v němž pivovar stojí od roku 1869. Děje se tak pod hlavičkou dobrovolnického projektu „Dny, kdy pomáháme aneb Community Days“, který je jedním ze stěžejních projektů v rámci společenské odpovědnosti firmy. V letošním roce stovka zaměstnanců pomáhala hned ve dvou lokalitách. Tou první je Centrum výcviku psů pro postižené HELPPES, druhou pak Stanice přírodovědců. 

Byl rok 2008 a padesátka zaměstnanců pivovaru Staropramen se v rámci jednodenní akce poprvé namísto do kanceláří a pivovarského provozu vydala zlepšit životní prostředí v hlavním městě. První misí bylo Prokopské údolí, kde zaměstnanci sázeli stromky a čistili ovocný sad. Od té doby se počet účastníků projektu pravidelně zvyšoval až na současných pětaosmdesát. Zároveň narůstal i počet odpracovaných hodin, který po právě skončeném pátém ročníku této akce dosáhl téměř tří tisíc.
 
Letošní akce „Dny, kdy pomáháme aneb Community Days“ probíhala poslední zářijový týden. Zaměstnanci pivovaru stejně jako v minulém roce v několika skupinách pomáhali v Centru výcviku psů pro postižené HELPPES a ve Stanici přírodovědců. Obě organizace sídlí v Praze 5, tedy ve stejné městské části, která je i domovem pivovaru Staropramen.
 
„Naši zaměstnanci letos v rámci projektu odpracovali v obou lokalitách během čtyř dnů celkem 680 brigádnických hodin, což je druhý největší počet v jeho historii. Během této doby v Centru výcviku psů HELPPES opravili například dvířka vnitřních boxů a překážky pro psy, zpevňovali schody do kotců nebo upravovali zázemí centra,“ vyjmenovává Edita Šilhánová, ředitelka právního oddělení a vnějších vztahů společnosti Pivovary Staropramen. Kromě toho další skupina zaměstnanců pivovaru ve Stanici přírodovědců ohraničovala cesty betonovým obrubníkem, natírala plot, měnila prkna v ohradách výběhů nebo vysazovala trvalky v alpínské zahradě.
 
„Na základě zkušenosti z minulých let víme, že akce „Dny, kdy pomáháme aneb Community Days“ je mezi našimi zaměstnanci velmi oblíbená, ale znovu nás mile překvapilo, jak rychle se potřebný počet dobrovolníků do projektu přihlásil. Jejich spokojenost z dobře odvedené práce a především radost zástupců organizací, kterým pomáháme, nás vede k tomu, že s tímto projektem rozhodně počítáme i do budoucna,“ dodává Edita Šilhánová.
 
Kromě pomoci vybraným organizacím tato dobrovolnická akce slouží i ke zkvalitnění mezilidských vztahů mezi samotnými zaměstnanci Staropramenu. „Je to svým způsobem i forma teambuildingu, kdy mají kolegové z kanceláří i provozu možnost poznat se i v jiném prostředí, než v tom, kde se setkávají každý den,“ dodává Edita Šilhánová, podle níž zaměstnanci vítají i tradiční závěrečné poděkování v podobě večerního posezení u dobrého jídla a výborného piva Staropramen, které bylo připraveno na poslední den projektu.
 
Kde všude zaměstnanci pivovaru Staropramen pomáhali:
2008 – Prokopské údolí
2009 – Toulcův dvůr
2010 – Toulcův dvůr
2011 – Centrum výcviku psů pro postižené HELPPES, Stanice přírodovědců
2012 – Centrum výcviku psů pro postižené HELPPES, Stanice přírodovědců