HackerFest 2016 – etický hacking a bezpečnost dat a systémů pro reálnou praxi

Již za dva týdny se v Praze sejdou na konferenci HackerFest 2016 odborníci na počítačovou bezpečnost a etický hacking z ČR i ze zahraničí. Konference, která je zaměřená na reálné problémy, s nimiž se IT odborníci zajišťující bezpečnost podnikových dat, systémů a aplikací potýkají v reálné praxi, proběhne v pondělí 24. října. Na další dva dny (25. a 26. října) je připravený praktický workshop, který je letos věnovaný problematice hackingu a testování bezpečnosti aplikací pro Android, kterou využívá většina chytrých telefonů a tabletů.   

„HackerFest se vymyká běžnému schématu současných bezpečnostních konferencí, které jsou postaveny zpravidla na marketingových a obchodních prezentacích jednotlivých dodavatelských společností,“ říká Jan Dvořák, výkonný ředitel Počítačové školy Gopas, největšího českého školícího IT střediska, která HackerFest pořádá. „Přinášíme informace spojené s opravdu reálnou praxí a v českém prostředí nabízíme témata z vrcholných akcí na světové úrovni. O správnosti našeho konceptu nás přesvědčuje velký zájem o konferenci ze strany účastníků.“

Jaký bude program HackerFestu 2016? Účastníci se mohou těšit na přednášky a prezentace předních odborníků na IT bezpečnost a etický hacking od nás i ze zahraničí. Dozvědí se, jak útočí současní hackeři, která nebezpečí číhají v kyberprostoru, jaké jsou největší aktuální hackerské hrozby, nebo k čemu hackeři využívají ovládnuté počítače. Z programu konference vybíráme:

-    Co oči nevidí, to srdce nebolí (William Ischanoe) – i když do detailu kontrolujeme vše, co náš systém může ochránit, problém se může skrývat uvnitř. Co vše je možné zašít do operačního systému, oblíbených her a co nám pomůže to odhalit? 

-    Hackers ❤ PowerShell (Michael Grafnetter) – které techniky a frameworky jsou v PowerShellu nejčastěji používány k doručení škodlivého kódu, ovládnutí systému, odcizení citlivých dat a otevření zadních dvířek.

-    Historie tří chyb a Anakine, použij certifikáty! (Ondřej Ševeček) - jak se identifikují chyby v operačním systému nebo jak si lze pohrát s certifikáty ve Windows prostředí.

Podrobné informace o konferenci, tématech a přednášejících najdete na stránkách konference: http://www.hackerfest.cz.

V úterý 25. 10. také proběhne mimořádná akce – exkluzivní seminář „System Forensics and Incident Handling“, vedený špičkovou celosvětově uznávanou bezpečnostní expertkou Paulou Januskiewicz.