Hamáček k útokům v Paříži: Bojujeme s terorismem, ne s islámem

Předseda Sněmovny Jan Hamáček (ČSSD) v souvislosti s útoky v Paříži označil za nutné zdůrazňovat, že boj se vede proti teroristům, nikoli proti islámu. Uvedl to dnes po novoročním obědě s prezidentem Milošem Zemanem a předsedou Senátu Milanem Štěchem (ČSSD).

"Shodli jsme se na tom, že to je pro všechny evropské politiky velká výzva. Je potřeba jasně říci, že to, co se děje ve Francii, je čin teroristů. Francie a celá naše civilizace bojuje s teroristy, ale nebojuje s islámem nebo s islámským náboženstvím, a to je potřeba zdůrazňovat," řekl.
 
Předseda dolní komory pokládá za důležité, že vysocí představitelé muslimské komunity odsoudili útoky v Paříži. "Všichni jasně řekli, že to je barbarský čin, který nemá nic společného s islámem. Je to zločin a jako takový musí být potrestán," prohlásil Hamáček.
 
V Paříži ve středu tři muži zaútočili na redakci satirického časopisu Charlie Hebdo a 12 lidí zastřelili. Údajně se jedná o příslušníky organizace Al-Káida. Nyní se dva z nich ukrývají severně od Paříže a drží rukojmí. Přestřelky spojené se zabíjením zažilo hlavní město Francie ve čtvrtek i dnes.
 
zdroj: ČTK