Informace o výkopech a omezení dostanou lidé v Praze do schránek

Obyvatelé ulic, ve kterých budou bloková čištění nebo výkopové práce, budou dostávat do schránek nebo na dveře domu leták se všemi informacemi. Vedení města si od toho slibuje zlepšení informovanosti Pražanů. ČTK to potvrdila mluvčí magistrátu Tereza Králová. 

"Po dlouhém hledání se nám podařilo nalézt velmi jednoduché řešení. Jedná se o věc, která je zcela běžná ve všech západních městech," řekl primátor Tomáš Hudeček (TOP 09). 
    
Na letácích bude, jaké stavební práce na pozemních komunikacích v jejich okolí budou prováděny a v jakém termínu bude omezeno jejich užívání. Stejně tak mají podle magistrátu postupovat i jednotlivé městské části. 
    
Důvodem je, že ve většině případů se lidé o uzavírkách či omezeních dozvídají pouze z médií. "Proto je navrženo, aby subjekty, které za Prahu uzavírají smlouvy o výpůjčce nebo nájemní smlouvy týkající se pozemních komunikací, zapracovali do těchto smluv povinnost půjčovatele či nájemce zajistit informování přímo dotčených fyzických a právnických osob o době trvání a rozsahu prací prováděných na konkrétní pozemní komunikaci," píše se v materiálu, který schválili radní. 
    
Stejný systém již dlouhé roky funguje například v případě odstávky teplé vody. 
 
zdroj: ČTK