Lupiči přepadli zlatnictví v Praze 9, škoda je čtyři miliony Kč

Dva maskovaní muži přepadli v pátek zlatnictví v Praze 9 v ulici Pod Pekárnami. Uloupili zlaté šperky a mince v hodnotě čtyři miliony korun. ČTK o tom dnes informovala tisková mluvčí pražských policistů Jana Rösslerová. V poslední době to je již několikáté přepadení zlatnictví nebo klenotnictví v Praze.

Maskovaní pachatelé před 18:00 vešli do obchodu a vrhli se na prodavačku. Odtáhli ji do kanceláře, tam ji spoutali a vrátili se do prodejny. Zlaté šperky a mince ukládali do velkých modrých tašek značky Ikea se žlutým zipem, které jsou podle mluvčí atypické. Lupiči zlatnictví opustili po několika minutách a z místa odjeli neznámým autem. Tašky zahodili do řeky, kde je policisté našli následující den. Přepadená prodavačka neutrpěla žádné zranění. 

Kriminalisté pátrají po třech pachatelích. U vchodu do zlatnictví totiž během loupeže stál další člověk, který zřejmě hlídal vchod a s lupiči mluvil vysílačkou. Všem třem hrozí za trestný čin loupeže až 12 let vězení. 
    
Oba maskovanílupiči z prodejny jsou ve věku mezi 30 a 40 lety, vysocí asi 175 centimetrů, střední až sportovní postavy. Měli na sobě tmavé oblečení, na rukou rukavice a na hlavách kapuci, šátek a kuklu. Nemluvili česky, ale prodavačka nedokázala přesněji určit jazyk, ani přízvuk. 
    
Chvíli před přepadením si výlohu prodejny prohlížel pár, který by policistům mohl poskytnout svědectví. Kriminalisté žádají případné svědky, aby se obrátili na linku 158. 
    
V poslední době to je již třetí přepadení zlatnictví nebo klenotnictví v Praze. Loni 21. prosince čtyři ozbrojení muži přepadli klenotnictví v Pařížské ulici, odkud si odnesli šperky za několik milionů korun. Letos 7. ledna dva muži přepadli klenotnictví na Staroměstském náměstí a vzali luxusní hodinky za téměř dva miliony korun. Podle Rösslerové policie prověřuje možnou souvislost mezi všemi třemi případy, zatím se ale žádná spojitost neobjevila. 
 
zdroj: ČTK