Právě se nacházíte:

Metro bude jezdit déle

Hlavní město, ROPID a pražský dopravní podnik prodlouží od poloviny července provoz všech linek metra až do půlnoci. Od 1. července se také vrátila do provozu linka AE (Airport Express) spojující přímými spoji pražské Hlavní nádraží a Letiště Václava Havla Praha. 

Pandemická situace se postupně uklidňuje, a tak se lidé vracejí k podpovrchové dopravě. Proto bude od 15. července jezdit pražské metro o hodinu déle. Poslední denní spoje budou z centra Prahy odjíždět v čase dvě až osm minut po půlnoci v závislosti na lince a stanici.  

Na poslední metro budou navazovat poslední denní spoje povrchové hromadné dopravy a díky tomu se mírně prodlouží denní provoz autobusů a tramvají. Žádné změny se prozatím netýkají posledních večerních spojů ani nočního provozu příměstských linek PID. 

V souvislosti s uvolňováním protiepidemických opatření a ukončením omezení pohybu obyvatel postupně rostl počet cestujících využívajících metro ve večerních hodinách již na jaře. V průběhu dubna metro využilo po 20. hodině celkem 681 156 cestujících, v květnu už to bylo 1 066 787 lidí. Další nárůst následoval po 10. květnu, kdy byl provoz prodloužen do 23. hodiny.