Na konci června začne oprava trati na Karlově náměstí

Pražský dopravní podnik (DPP) začne za měsíc s opravou důležité tramvajové trati na Karlově náměstí. Navazovat bude na současnou opravu trati od Senovážného náměstí po Lazarskou ulici. Rekonstrukce bude rozdělena do dvou etap. ČTK to dnes sdělil mluvčí DPP Jiří Štábl.

"Rekonstruována bude tramvajová trať na západním okraji Karlova náměstí, tedy v úseku mezi začátkem Myslíkovy ulice a ulicí Na Moráni," uvedl Štábl. První etapa bude zahájena 28. června a potrvá do 19. července. Tramvaje v té době neprojedou mezi Myslíkovou a Resslovou ulicí.
 
Následovat bude další etapa, během které bude opravena trať od Resslovy ulice k Palackému náměstí a k Albertovu. "Důvodem rekonstrukce tramvajové trati je nevyhovující technický stav," dodal Štábl.
 
Na opravu kolejí mají podle místostarosty Prahy 2 Václava Vondrášky (ODS) navázat stavby Technické správy komunikací a Eltoda. Firmy vybudují nové chodníky kolem parku, přechody nebo přístřešek zastávky tramvaje.
 
Během oprav budou také vyměněny stožáry trolejového vedení. "Požadavkem městské části bylo, aby les sloupů byl co nejmenší. To znamená, aby stožáry trakčního vedení byly zároveň sloupy veřejného osvětlení," uvedl Vondrášek.
 
zdroj: ČTK