O zimní pneumatiky se díky sněžení zvýšil zájem

Přívaly sněhu a nízké teploty začátkem letošního roku zvýšily zájem motoristů o koupi zimních pneumatik na dvojnásobek proti stejnému období loni. Více než čtyři pětiny řidičů přitom už mají přezuto od začátku listopadu. Vyplývá to z dat serveru Pneumatiky.cz. 

"Důvodem jsou ideální lyžařské podmínky a samozřejmě počasí a s ním spojená horší sjízdnost některých silničních úseků. Z toho důvodu přezují na nové pneumatiky i řidiči v případě, že původní sada pneumatik se blíží ke konci svého života," uvedl ředitel Pneumatiky.cz Vojtěch Schwangmaier. Loni byly na začátku roku teploty kolem nuly a minimum sněhu.

Dvojnásobná je i poptávka po zimních řetězech. Podle nedávného průzkumu bude mít sněhové řetězy připravené v kufru 55 procent českých řidičů. Dalších 22 procent motoristů si řetězy plánuje koupit a zbylých 23 procent je považuje za zbytečné a spoléhá se na schopnosti auta v kombinaci s pneumatikami.

Například v Rakousku je sněhový řetěz nezbytnou výbavou. Tu je nutné použít v případě, pokud je před vjezdem do střediska značka "Použít sněhové řetězy". Textilní řetěz nebo jeho alternativa ve spreji neplní svoji funkci a není v zemi brán jako sněhový řetěz.