Podpořte vznik nového filmu o hokejovém turnaji století v Naganu

Připravuje se nový celovečerní animovaný film NAGANO – ZROZENÍ HRDINŮ o hokejovém turnaji století na zimních olympijských hrách v Naganu. Na plátně kin ožijí hokejové legendy v čele s Jaromírem Jágrem, Dominikem Haškem, Ivanem Hlinkou, Wayne Gretzkym a dalšími, tak, jak je ještě nikdo nikdy neviděl, a to v originální loutkové podobě. K tomu, aby film mohl úspěšně dorazit na plátna kin, mohou do konce roku dopomoci i lidé. A to díky crowdfundingového portálu HitHit, na kterém v pondělí 21.11.2016 startuje originální kampaň pod názvem NAGANO-ZROZENÍ HRDINŮ.   

Tvůrci filmu se nyní obracejí na širokou veřejnost s prosbou o podporu na výrobu nových loutek českého národního hokejového týmu z Nagana. Ve filmu s rozpočtem 60 miliónů korun si zahraje přes 190 loutek na 30 lokacích. „Aktuálně chceme dokončit vývoj a spustit výrobu nových loutek, která je velmi finančně velmi nákladná. Například loutka pro hlavní postavy stojí okolo dvěstě tisíc korun, proto jsme se rozhodli v listopadu rozjet kampaň na HitHitu, kde je naším cílem s podporou fanoušků vyrobit, co nejvíce loutek hráčů českého nároďáku. Celou kampaň odstartujeme s Jaromírem Jágrem a Dominikem Haškem“ říká režisér filmu Pavel Sadílek. Podobnou taktiku zvolil například známý americký scénárista Charlie Kaufman, který získal na kickstartovém serveru 200 tisíc dolarů na vznik svého nového loutkového celovečerního filmu Anomalisa.

Na snídani s Dominikem Haškem
Pokud podpoříte film, můžete získat velmi zajímavé odměny v podobě originálních zážitků. Například možnost posnídat s Dominikem Haškem, stát se autory zlatého gólu díky komentáři Roberta Záruby či dokonce mít vlastní loutku, která si ve filmu zahraje. 
„Projekt NAGANO - ZROZENÍ HRDINŮ je pro nás jedinečný svým tématem. Jsme rádi, že můžeme pomoci ke vzniku tohoto úžasného filmu “ říká Jana Ecksteinová z HitHit.  

Scénář filmu vzešel od Petra Kolečka a k dodání autenticity se na něm podílí brankář zlatého českého výběru Dominik Hašek a televizní komentátor Robert Záruba, kteří jsou nedílnou součástí hokejového turnaje století. „Do scénáře jsem přispěl některými svými postřehy. Především tím, jak to vypadalo v zákulisí, v kabině, což lidé nemohli vidět,“ říká legendární brankář Dominik Hašek o svém podílu na filmu. Snímek vzniká k dvacetiletému výročí od olympijských her v Naganu.
Ve filmu uslyšíme hlasy mnoha známých osobností: například Jiřího Bartošky v roli Ivana Hlinky, Vojty Dyka, který propůjčí hlas Jaromíru Jágrovi, či Simony Stašové, která namluví lapačku Dominika Haška.

Odkaz na HitHit:
hithit.cz/zrozenihrdinu
 
NAGANO-ZROZENÍ HRDINŮ

Více o filmu zde:
Naganofilm.cz