Praha chce uklízet místa v centru, kde lidé často močí na ulici

Pražský magistrát chce nechat uklízet místa v centru Prahy, kde Pražané často močí přímo na ulici. Úklid by měla zajistit Technická správa komunikací (TSK), která na to dostane tři miliony korun. ČTK to zjistila z materiálu, který projednává magistrát a měli by jej schvalovat pražští radní. 

"Čištění patnácti nejznečištěnějších míst je součástí naší koncepce zlidštění Prahy, do které patří také revitalizace pražských záchodků a zkulturnění městské hromadné dopravy, protože není nic příjemného nechat se každý den něčím vysmradit," sdělil ČTK primátor Tomáš Hudeček (TOP 09). 
    
Dohlížet by podle materiálu měla TSK například na Petrskou, Týnskou či Kamzíkovou ulici nebo na podchod pod Wilsonovou ulicí u Státní opery. TSK by měla tato místa místa oplachovat vodou s chloraminem, aby se zamezilo zápachu. 
    
"Ano, vytipovali jsme na patnáct rizikových lokalit, které jsou ve správě TSK. Jedná se o místa v centru města, kde se tento nešvar nejčastěji vyskytuje. Tyto lokality by se měly čistit jednou denně. Podotýkám, že se jedná o návrh pro příští rok," potvrdil mluvčí TSK Tomáš Mrázek. 
    
Na vybraná místa by měli zaměstnanci Pražských služeb, které budou úklid pro TSK dělat, vyjíždět i o sobotách a nedělích. V zimě pak budou úklid provádět jen za předpokladu, že teplota neklesne pod tři stupně Celsia. 
    
Pokud město úklid schválí, bude na něj TSK potřebovat tři miliony korun. Zároveň zavede město e-mailovou adresu, na kterou budou moci Pražané upozornit na znečištěná místa. Ta následně budou do druhého dne uklizena. O tom, zda se bude uklízet musí ještě rozhodnout pražští radní.
 
Lokality, kde se bude uklízet: 
    
Výstup u metra Národní ve Spálené ulici 
Purkyňova (slepý úsek) 
Podchod pod Wilsonovou ke Státní opeře 
Martinská - chodník u kostela sv. Martina 
Kamzíková 
Jungmannovo náměstí 
Týnská 
Celetná 
V Celnici - průchod z Hybernské na náměstí Republiky 
Křižovatka Havlíčkova - Na Florenci - záliv u Masarykova nádraží
Petrská - u kostela 
Staroměstské náměstí - u kostela sv. Mikuláše 
Platnéřská - chodník u Klementina
 
zdroj: ČTK