Sehnalova výzva - Ať žije Park Miloše Formana!

Majitel skupiny SPGroup a.s. a předseda ODA Pavel Sehnal přichází s vizí nové budoucnosti areálu Výstaviště Praha v Holešovicích. Do areálu by se měla vrátit kulturně relaxační funkce a výstaviště by se mělo jmenovat Park Miloše Formana.

„Návrat výstaviště Pražanům a domácím i zahraničním návštěvníkům Prahy je má primátorská vize. Domnívám se, že primátor má být silná osobnost, který se nebojí výzev, který má jasné představy prospěšné pro život v Praze a dokáže je prosadit,“ vysvětluje svůj záměr kandidát na primátora Pavel Sehnal.

Nová podoba výstaviště by umožnila vytvořit v Praze místo, které jí dosud chybí. „Vznikla by odpočinková zóna, křižovatka setkávání a také líheň kultury a umění se specifickým vztahem k filmu a divadlu. Bude to místo otevřené, sympatické, vstřícné a svobodu vyjadřující pro všechny Čechy, Pražany i návštěvníky ze všech koutů světa,“ dodává Pavel Sehnal.

V Parku Miloše Formana by tak vznikly nové stylové pavilony, např. Pavilon Miloše Formana, pavilon pro letní filmový a divadelní festival a v souladu s moderními technologiemi a možnostmi by byla zrekonstruována i Křižíkova světelná fontána. Návštěvníci by zde mohli sledovat i noční projekce na oblohu.

Ať žije Forman!
… napsali kdysi Voskovec a Werich štětkou namočenou v bílém vápně na dřevěný plot. „Plot už je dávno pryč, ale ta věta platí a bude platit navěky. A i my všichni tomu můžeme pomoci. Pojďme společně podpořit iniciativu, kterou nabízím a přidejte se k naší petiční aktivitě, s jejíž pomocí chceme přejmenovat areál Výstaviště Praha v Holešovicích na PARK MILOŠE FORMANA,“ popisuje Pavel Sehnal způsob, jakým by chtěl prosadit přejmenování areálu výstaviště.

Sběr podpisů na petici byl zahájen 2. září 2018 prostřednictvím petičních stánků. Možnost podepsat se pod petici je také na webových stránkách www.parkmf.cz. Cílem petiční snahy je dosáhnout takového počtu podpisů, aby se návrhem na přejmenování výstaviště zabývalo pražské zastupitelstvo. „Chci věřit, že nové pražské zastupitelstvo, které vzejde z říjnových voleb, začne konečně pomáhat prosazovat rozumné programy prospěšné pro hlavní město a začne konečně sloužit Pražanům. A začít může právě tím, že podpoří v Praze i celé republice nové významné kulturně zábavní centrum nesoucí jméno po českém režiséru světového věhlasu. Řekněme nahlas celému světu, že větou „Ať žije Forman!“ Voskovec s Werichem vyjádřili i náš názor, pod který se hrdě podepisujeme. A jelikož už není možné se podepsat na dřevěný plot, přidejme své podpisy k naší petici,“ uzavírá Pavel Sehnal.