„the Stage“ Skutečná liga začíná naživo

S červnem přišel dle harmonogramu i začátek živáků soutěže Skutečné ligy v Praze - Music City, do 8. ročníku hudební soutěže pro neprofesionální kapely pod novým titulkem „the Stage“ se doposud přihlásilo přes 200 kapel, přihlášky se uzavírají 10. června. Od 6. června začnou kapely z celé republiky i ze Slovenska jezdit do hudební prodejny Music City, kde na ně čeká porota, ozvučený sál a kamerová technika. Vše záleží pouze na jejich výkonu.

Červnové termíny hraní jsou 6., 7., 12., 13., 20. a 21. června vždy od 12-18h. Denně čeká v Music City (Ocelářská 937/39, Praha 9) porotce a diváky 8-11 kapel rozdílných žánrů, úrovně a stylů. „Přijít se podívat a podpořit muzikanty může kdokoliv, vstupné žádné není. Stejně jako minulý rok chystáme živý přenos pro ty, kteří nebudou moci v daný čas přijet, ať už kvůli času nebo velké dálce. Protože hodně kapel najezdí během soutěže tisíce i desetiticíce kilometrů, což velmi oceňujeme“ říká Michal Stanislav, nevýkonný řeidtel soutěže.

Od začátku soutěže přibyla řada cen, vítězná kapela si zahraje na Basinfirefestu a díky Jamstage i na dalších festivalech jako je Rock for People a Sázava fest. Dále vítěze čeká nahrávání ve studiu Faust Records nebo také zásoba energie od Red Bull na rok zdarma. Music City věnujeme všem pěti finalistům techniku v hodnotě přes 110.000,- Kč. Další ceny budou postupně zveřejněny.
 
Na Basinfirefest diváky čeká vlastní stage Skutečné ligy, na které si zahrají vybrané kapely z předchozích ročníků. Hlavními partnery projektu jsou vydavatelství Česká muzika, Bandmap.cz, Music City a Basinfirefest. Soutěž je finančně podporována hlavním městem Prahou. Přihlášky do soutěže byly prodlouženy, ale definitivně končí 10. června. Kapely se mohou přihlásit na www.skutecnaliga.cz nebo na www.bandmap.cz.