Udělejte si výlet s vánoční atmosférou po ČR nebo za hranice do Polska či Německa

Pokud si chcete oddychnout od předvánočního stresu, ale chcete naplno zažít sváteční atmosféru, je ideální volbou vyrazit na vánoční trhy mimo vaše město. Jestli nemáte vlastní vůz, nabízí se možnost využít sdílené vozy Anytime. V běžných víkendových nebo minutových tarifech můžete vyjet na výlet například do Plzně, Liberce, Kutné Hory, Brna či jiného českého nebo moravského města, kde najdete vánoční trhy a sváteční atmosféru. Vycestovat můžete na vánoční trhy i k našim sousedům do Polska a Německa.

S Anytime můžete vyrazit za vánoční atmosférou i k našim sousedům

Služba sdílených vozů Anytime připravila pro stávající, ale také nové zákazníky balíčky, se kterými můžete výhodně vyrazit na výlet i pokud nemáte vlastní vůz.  Vybírat můžete mezi menšími balíčky, které se vztahují na 8 hodin + 200 kilometrů nebo na dva dny + 600 kilometrů.  

Berlín

Berlínské vánoční trhy stejně jako jiné v Německu mají mnohaletou tradici, která spadá hluboko do historie. „Město je rozhlehlé a nabízí mnoho nezávislých trhů, kterých můžeme najít až 50. Mezi nejznámější patří ten, který je na náměstí Gendarmenmarkt. Zejména působivé je okolí, odkud máte výhled na tradiční berlínské památky,“ říká Milan Beutl, ředitel Anytime carsharing.

Lipsko

Vánoční trhy se zde odehrávají v historických kulisách v centru města, tak jako již před 500 lety. K návštěvě vybízí 250 originálně nazdobených stánků. Za zastávku stojí určitě jedno z nejkrásnějších a nejstarších nákupních center. Proslulé lipské pasáže, průchozí dvory a nákupní domy představují nákupní ráj a jsou místem, kde se snoubí umění a kultura v jeden architektonický klenot. Před Starou radnicí se odehrávají jedny z největších a nejstarších vánočních trhů, které bývají zahájeny slavnostním ceremoniálem. Pokud vám vyhládne a budete si chtít pochutnat na něčem dobrém můžete vyzkoušet typické pochoutky jako čerstvě rozpečené preclíky, proslulé perníčky, svařené víno nebo meruňkový punč.

Drážďany

Jeden z hlavních z drážďanských trhů Striezelmarkt najdete na náměstí Altmarkt. Nakoupit budete moci ve více než 250 stáncích, kde si můžete zakoupit tradiční vánoční dárky a ochutnat spoustu místních pochoutek. Mezi nejznámější, které stojí za to vyzkoušet je pletenec nebo štola. Zahřát se můžete svařeným vínem či nealkoholickým punčem pro řidiče. Za vidění stojí také obrovská krušnohorská osvětlená stupňovitá pyramida, která je velmi působivá a návštěvníci si při jejím světle mohou v souladu s tradicí vychutnat kousek originálního drážďanského Christstollenu.

Vratislav

Zavítat budete moci i do jednoho z nejkrásnějších a nejstarších měst v Polsku do Vratislavi, které bylo založeno v 10. století českým knížetem Vratislavem. „Vánoční trhy se zde odehrávají na jednom z největších středověkých náměstí v Evropě – Rynku. Na trzích můžete ochutnat sýr na všechny způsoby, zapiekanki nebo třeba medovinu,“ dodává Milan Beutl z Anytime.

Anytime carsharing, přední hráč na poli služeb sdílených vozů, stále rozšiřuje svůj vozový park. Naposledy přidal nové vozy Toyota C-HR a lidé ve službě Anytime mají nyní k dispozici již 700 hybridních vozů.