Uzavírka Pekárenské se chýlí ke konci

Už jen 20 dní potrvá uzavírka Pekárenské ulice v úseku ulic Pražská třída – Kostelní. Řidiči, jedoucí do českobudějovického IGY Centra a odbočující z Pražské třídy na Pekárenskou, tak už nebudou muset volit náhradní trasu. Uzavírka skončí v neděli 9. dubna. 

„Místní komunikace v ulici Pekárenská, konkrétně v úseku ulic Pražská třída – Kostelní, je uzavřena od počátku února kvůli výstavbě propojovacích mostů mezi obchodním centrem IGY a stavbou IGY 2. Necelý měsíc je také uzavřen chodník podél stavby IGY 2 na Pražské třídě,“ uvedl ředitel IGY Centra Michal Lojka. 

Objízdná trasa během stavby vede ulicemi Pekárenská – Kostelní – Nerudova – Pražská třída  (ve směru k ulici Strakonická) a ulicemi Pekárenská – Kostelní – Fráni Šrámka – Pražská třída (obousměrně ve směru z a do centra). Chodcům jdoucím směrem od Mariánského náměstí kolem hotelu Clarion do IGY je určen přechod pro chodce u OD Družba. 

„Stavba propojovacích pasáží je vidět i zvenku. Práce na nich již budou pokračovat jen zevnitř, proto už nebude nutná uzavírka ulice,“ doplnila Pavlína Jandová, marketingová manažerka centra.