Accenture posiluje své vedení v České republice – z trhu přicházejí dvě silné osobnosti

Česká pobočka Accenture, globální společnosti poskytující široké spektrum strategických, konzultačních, digitálních a technologických služeb, posílila své nejvyšší vedení. Na pozice výkonných ředitelů do divize obsluhující klienty z odvětví finančních služeb nastoupili dva velmi zkušení manažeři – Klára Starková a John Winkler, kteří posílí pozici Accenture zejména v oblasti konzultačních služeb.  

Klára Starková přináší své bohaté zkušenosti z vedení organizací ve finančním sektoru, stejně tak i schopnost vytvářet obchodní strategie a uvádět je v život. Více než 10 let působila ve společnosti McKinsey, kde se zabývala tvorbou strategií, designem produktů, optimalizací nakladů a řízením transformačíich projektů pro evropské finanční instituce. Další dekádu byla členkou nejvyššího vedení Generali CEE Holding, kde působila poslední čtyři roky jako COO (Chief Operating Officer). „Jsem ráda, že mohu využít své zkušenosti v týmu odborníků společnosti Accenture, který se zaměřuje na zavádění inovací pro přední lokální i světové společnosti. Ty pak mohou díky efektivnímu využití digitálních technologií a moderních řešení dosahovat nejvyšších výkonů a být lídry na svých trzích,” řekla Klára Starková.     

John Winkler přináší široké spektrum zkušeností z podnikání ve střední a východní Evropě, Rusku a Kanadě. Působil jako vedoucí partner ve firmě Deloitte v České a Slovenské republice. Byl také Vice Presidentem v poradenské společnosti A.T. Kearney ve střední a východní Evropě. Poslední čtyři roky do února 2017 zastával vedoucí pozice v Erste Group v Rumunsku (Banca Commerciala Romana). Vedl řadu úspěšných transformačních projektů v oblasti bankovnictví a mezi jeho schopnosti patří strategické vedení, optimalizace procesů, optimalizace nákladů, řízení projektů a v neposlední řadě zavádění nových systémů. „Velmi mne těší, že jsem se stal součástí společnosti, která nabízí velkou šíři profesionálních služeb - od divize Strategy přes Digital, Consulting, Technology, Security až k Operations - a mohu spolu s ní dále posilovat dlouhodobě důvěrné vztahy s předními společnostmi v regionu, kterým pomáháme v transformaci a boji o digitální zákazníky,“ řekl John Winkler.

„Je mi potěšením přivítat vysoce respektované profesionály, Kláru a Johna, v našem týmu nejužšího vedení v České republice. Jejich příchod nám umožní posílit naši pozici na trhu a pomáhat našim klientům formovat a implementovat budoucnost finančního sektoru nejen v České republice, ale také v regionu střední a východní Evropy,“ přivítal nově příchozí top manažery Roberto Libonati, Country Managing Director Accenture Česká republika.