Americká produkční společnost Walt Disney Studios si vybrala Accenture Interactive za partnera

StudioLAB je iniciativa zaměřená na změnu vnímání a tvorbu nových trendů v oblasti zábavy. Jde zejména o vymýšlení, navrhování a prototypování nových typů zábavných zážitků a vytváření výrobních kapacit budoucnosti za použití inovativních technologií. Studio Walt Disney přizvalo Accenture jako zakládajícího člena StudioLab a partnera pro oblast inovací.  

Vůdčí roli při vyváření StudioLAB sehraje divize Accenture Interactive a její inovační a vývojová skupina s názvem Fjord, která vytipuje a bude nadále vyvíjet nejmodernější technologie vhodné pro práci v zábavním průmyslu. Dále bude možné využít rozsáhlé znalosti Accenture Labs v oblasti R&D (výzkum a vývoj), které pomohou Disney Studios s inovativním využitím nejnovějších technologií. Iniciativa se zaměří především na následující témata: zábava na pomezí virtuální reality a reálného světa; umělá inteligence; IoT; budoucnost výroby filmů a nová generace platforem pro kinematografii.
 
Vedle spolupráce v oblasti výzkumu a vývoje podpoří Accenture na základě tříleté smlouvy provoz StudioLAB. To zahrnuje spolupráci na tvorbě a naplňování základního poslání StudioLAB, vytvoření návrhu designu a zastřešení běžného provozu. Zaměstnanci Accenture budou s kolegy ze StudioLAB společně vyvíjet nové koncepty, které nejspíše ovlivní budoucí podobu zábavního průmyslu. 

„V Accenture Interactive jsme nadšeni z možnosti spolupracovat s kreativními kolegy z Walt Disney Studios na vývoji zábavního průmyslu a z možnosti vytvářet nové podoby prožívání příběhů diváky,” řekl Baiju Shah, hlavní stratég Accenture Interactive a globální lídr iniciativy Fjord. „Naše partnerství ukazuje skutečný cíl Accenture Interactive, což je vytváření jedinečných zážitků. Accenture má příležitost uplatnit širokou škálu nejrůznějších dovedností sahajících od strategie a vývoje přes inovativní použití technologií až po uplatnění nově vznikajících technologií na pomezí mezi virtuální realitou a fyzickým světem nebo IoT.

„Když jsme uvažovali o partnerovi, který by nám pomohl naši vizi zrealizovat, byla spolupráce s  Accenture Interactive jasná volba,” řekl Jamie Voris, CTO společnosti The Walt Disney Studios. Schopnost Accenture Labs, renomované společnosti na poli digitalizace, kombinovat vývojové a inovativní přístupy, jejich zkušenosti a možnosti v oblasti  R&D, tvoří spolu s expertní znalostí médií a zábavního průmyslu prvotřídní kombinaci.Ta z Accenture Labs dělá ideálního partnera, který dokáže vtisknout novou tvář zábavě. Technologie je základní ingredience, která nám v Disney Studios pomáhá vytvářet postavy, příběhy a celé světy. Těšíme se na nové možnosti, které spolupráce přinese – ať už to budou nové představy a fantazie, nebo něco, co spolu vybudujeme.”

StudioLAB použije na vytváření nových zážitků v oblasti zábavního průmyslu nejnovější technologie. Prostředí StudioLAB poskytne Accenture unikátní prostory, kde se budou konat inovační workshopy s klienty, kteří se zde budou moci inspirovat pro své vlastní inovace. Accenture spolupracuje se společností Walt Disney Company již 25 let. Mezi inovační aktivity, které podporuje, patří myMagic+, Disney Movies Anywhere nebo Marvel Unlimited, Disney’s Enterprise Cloud Program či pokročilé marketingové analytické studie v ABC. Pro tuto konkrétní iniciativu využije Accenture Interactive pomoc dalších divizí - Accenture Consulting, Accenture Strategy a Accenture Technology.