Chystá se největší letošní dražba developerských pozemků v Praze, patřily Františku Chvalovskému

Rozsáhlé developerské pozemky s rozlohou 36 tisíc m2 na rozhraní pražských čtvrtí Střížkova a Libně jdou do dražby. Dražba pozemků je vyvrcholením táhnoucích se soudních sporů a osmnáct let trvajícího konkurzu Českomoravské agrární společnosti, která patřila do skupiny bývalého předsedy Českomoravského fotbalového svazu Františka Chvalovského.

„Jedná se o velmi lukrativní pozemky vhodné pro rezidenční projekt s dobrou dostupností. Takovéto pozemky nejdou v Praze do prodeje každý den. Očekáváme, že zájem o ně bude silný. Samotná dražba proběhne v měsíci září a nejnižší podání bude začínat na 140 milionech korun,“ říká k dražbě Ivo Gavlas z aukční a realitní agentury GAVLAS, která dražbu organizuje.

Podle návrhu připravovaného metropolitního plánu je cca 75 % pozemku vedeno jako zastavitelné území obytné ve stabilizované lokalitě. Zbývající část o velikosti cca 8.900 m2 spadá do transformační plochy vedené jako areál vybavenosti pro rekreační potřeby se zastavitelnými plochami 20 %.

Dražba bude probíhat v září letošního roku na portálu www.ElektronickeDrazby.cz, který provozuje společnost GAVLAS. Elektronické dražby fungují na oboustranně výhodném online principu. Základem je transparentnost, která účastníkům zajišťuje přehled o průběhu přihazování a čistou a otevřenou soutěž. Další nespornou výhodou je i skutečnost, že online dražba není omezena místem jako ty klasické. Zájemci se mohou zapojit doslova z druhého konce světa.