Dodejte tělu potřebné vitamíny a vlákninu

Zapomeňte na džusy a jiné ovocné nápoje, pokud vás honí mlsná a rádi byste své chutě zahnali, co takhle sklenice jablečného moštu? Tato opravdová ovocná šťáva nezatěžuje tělo zbytečnými látkami, ale naopak mu dodává mnoho prospěšných vitaminu, vlákninu a stopové prvky. Mošt je také přírodním antioxidantem, pomáhá snižovat hladinu cholesterolu, posiluje imunitní systém, vyrovnává hladinu cukru, podporuje dobré trávení a v neposlední řadě při pravidelné konzumaci stabilizuje harmonii celého těla.

Ovocná šťáva vs. ovocný nápoj

Pod pojmem ‚ovocná šťáva‘ si můžeme představit zkvasitelný, ale ještě nezkvašený výrobek získaný z jedlých částí zralého, zdravého, čerstvého, chlazeného nebo zmrazeného ovoce. Barva, vůně a chuť se odvíjí od použitého ovoce. Jedná se o 100% mošty a džusy. Buď jsou vylisované z ovoce přímo, nebo jsou vyrobené z koncentrátu, což ovšem musí být zřetelně uvedeno na obalu. Šťávy z koncentrátu najdeme zpravidla v krabicích či plastových lahvích. Mošty se většinou stáčejí do skleněných lahví, krabic či speciálních plastových pytlů v krabicích (tzv. bag-in-boxů). Bývají zakalenější než klasické džusy.

Ovocný nápoj je naopak jen voda ochucená koncentrátem. Obsah ovocné složky může být někdy velmi nízký, a navíc mohou ovocné nápoje obsahovat i aromata pro podpoření chuti ovoce. Nenechte se zmást velkými obrázky ovoce na obalu – obsah ovocné složky může být někdy velmi nízký, a navíc mohou ovocné nápoje obsahovat i aromata pro podpoření chuti ovoce.

Bohemia Apple mošt

Bohemia Apple, družstvo uvedlo v říjnu 2011 na trh nový produkt pod obchodním názvem Bohemia mošt. Jedná se o 100% jablečný mošt z čerstvě lisovaných jablek, která pocházejí výhradně z České republiky. V říjnu 2012 byla produktová řada rozšířena o nová balení třílitrových jablečných moštů s příchutí ovoce a zeleniny (hruška, višeň, mrkev a zázvor).

Mošty Bohemia Apple si můžete spolu s dalším nákupem objednat na e-shopu Košík.cz.