Dva gangy, které prý montovaly čtečky na bankomaty, policie dopadla

Kriminalisté v minulých dvou týdnech zadrželi dvě skupiny, které instalovaly čtecí zařízení na bankomaty v hlavním městě. ČTK to sdělil mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan. Detektivové podle něj obvinili celkem sedm lidí, převážně Bulharů, z trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Jeden z gangů údajně ukradl z účtů obětí stovky tisíc korun.

Pět členů první skupiny údajně montovalo sledovací zařízení na bankomaty od loňského listopadu do letošního dubna. Podle mluvčího se však gang nevěnoval pouze takzvanému skimmingu, ale vyráběl i zařízení na páchání této trestné činnosti. Při domovních prohlídkách zajistila policie dílnu na výrobu čteček, monitorovacích kamer a dalších komponentů. Nalezla prý také heroin, pistoli a samopal s náboji.

Pětice si skimmingem vydělala desítky tisíc korun, podle Hulana však hrozila škoda v řádu milionů. Zadrženým hrozí až desetileté vězení, trestnou činnost prý páchali jako organizovaná skupina.
 
"Další dvoučlennou skupinu bulharsky hovořících skimmerů zdrželi opět kriminalisté krajského ředitelství v sobotu v Kaprově ulici, když přišli demontovat skimmovací zařízení nadité ukradenými daty," uvedl Hulan. Dvojice se podle něj touto trestnou činností zabývala od počátku roku, vydělala si několik stovek tisíc korun. Opět prý se však podařilo zabránit mnohem větší škodě. "V celkovém součtu hrozila na základě zajištěných dat škoda více než čtyři miliony korun," sdělil mluvčí. Cizincům hrozí až osmiletý trest.
 
zdroj: ČTK