EKOSPOL zahajuje výstavbu další stovky bytů v Horních Měcholupech.

Výstavbu další etapy rezidenčního areálu Nové Měcholupy dnes zahájila přední česká developerská společnost EKOSPOL. Etapa nazvaná Nové Měcholupy III nabízí celkem 93 nových bytů. V době zahájení stavby je prodáno více než 89 % celé etapy, v nabídce zbývá už jen posledních 10 bytů.  

Pořadníky se plní. Nejprodávanější projekt v historii českého developmentu!

EKOSPOL jen v letošním roce v lokalitě Nové Měcholupy prodal ve třech navazujících etapách již více než 250 bytů. Důvodem raketové prodejnosti jsou ceny, které developer u tohoto projektu nastavil. Např. byt 1+kk s balkonem či terasou je k mání za 1,2 mil. Kč, byty 2+kk s balkony prodává developer již za 1,6 mil. Kč a ceny bytů 3+kk s balkony či terasami začínají na 2,4 mil. Kč včetně DPH.
 
„Vzhledem k situaci na trhu jsme naši lokalitu Nové Měcholupy, v níž dohromady postavíme zhruba 700 bytů, koncipovali jako startovací bydlení – tedy kvalitní a cenově dostupné nové byty nejen pro zájemce o nové bydlení, ale i pro ty, kteří se dosud rozhlíželi jen po secondhandovém trhu,“ říká Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva společnosti EKOSPOL.
 
Kromě obrovského zájmu o nové byty z řad singles, mladých párů a začínajících rodin, pro něž EKOSPOL tento koncept startovacího bydlení původně vymýšlel, kupují přibližně čtvrtinu bytů v Měcholupech také realitní investoři a lidé, kteří se nechtějí spoléhat na penzijní systém a koupí druhého či dalšího bytu na pronájem se snaží zabezpečit na důchod. 
 
„Fakt, že jsme za jediný rok prodali v této lokalitě přes 250 bytů ve třech navazujících etapách, činí z projektu Nové Měcholupy vůbec nejprodávanější rezidenční projekt v celé České republice. I nadále musíme pracovat s pořadníky – například v nejnovější etapě se 197 byty jsme prvních 30 bytů prodali jen těm klientům, na které se v předchozí etapě nedostalo a přáli si zůstat v pořadníku,“ pochvaluje si Evžen Korec.
 
Startovací bydlení u Hostivařské přehrady
 
Bytový areál Nové Měcholupy vyrůstá v tradiční a žádané rezidenční lokalitě v blízkosti Hostivařské přehrady mezi ulicemi Janovská a Hornoměcholupská. Všechny byty jsou orientovány do klidné stávající zástavby se vzrostlou zelení a kompletní občanskou vybaveností včetně dětských hřišť, mateřských a základních škol a obchodů.