Kvůli pojistnému podvodu stane zastupitel Kalousek před soudem

Pražský zastupitel za ODS, zpěvák Jan Kalousek stane před soudem. Státní zástupce dnes k němu podal obžalobu, řekla ČTK obvodní státní zástupkyně pro Prahu 1 Šárka Pokorná. Kalousek je podezřelý z pojistného podvodu. Hrozí mu až tři roky vězení. Svou vinu popírá. Podle policie se zpěvák podílel na machinacích s fakturami, které několik let prováděl jeden autoservis. Vyjádření Kalouska ČTK zjišťuje.

Zastupitel již dříve uvedl, že pokud bude obžalován, požádá o pozastavení členství v ODS. Mandátu zastupitele se však do pravomocného rozhodnutí soudu vzdát nechce. Kvůli vyšetřování ale odstoupil z placené funkce předsedy výboru pro informatiku a evropské fondy pražského zastupitelstva.

Kalousek se podle policie zapletl do trestné činnosti dnes už neexistujícího autoservisu, který vedl dvojí účetnictví - jedno pro finanční úřad a druhé pro pojišťovny. Údajně tak vznikla škoda 50 milionů korun. V případu figuruje několik desítek lidí. Kalousek se prý se servisem dohodl, že navýší fakturu za opravu vozu. To ale zastupitel odmítá.
 
Pokud soud rozhodne o Kalouskově nevině, bude se moci podle pražského primátora Bohuslava Svobody (ODS) vrátit do funkce předsedy výboru. Kalousek působí v pražském zastupitelstvu od podzimu 2010, ODS ho tehdy těsně před volbami dosadila na místo lídra jedné z kandidátek. Patří k zastáncům primátora Svobody.
 
zdroj: ČTK