Letošní prázdniny se pražským developerům povedly. Udali přes 500 nových bytů

Velmi úspěšné byly pro pražské developery letošní prázdniny. V období od 1. července do 31. srpna prodali v developerských projektech s 50 a více byty celkem 528 nových bytů. Vyplývá to z nejnovější analýzy přední české developerské společnosti EKOSPOL, která pražský trh s byty systematicky monitoruje již šestým rokem.  

Celkem 528 prodaných bytů představuje v průměru 264 prodaných jednotek za každý z prázdninových měsíců. To je na pražský trh nezvykle vysoké číslo. „Zpravidla platí, že v letních měsících a v prosinci je poptávka jednoznačně nejslabší, většinou se prodá mezi 100-200 byty měsíčně,“ vysvětluje Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva společnosti EKOSPOL.

„Skutečný nápor poptávky většinou přichází až v září, kdy naopak prodeje bytů každoročně kulminují. Po takto plodném létě lze tedy očekávat, že celé třetí čtvrtletí letošního roku bude prodejně velmi slušné,“ dodává Korec.
 
Za prodejností stály motivační slevy
Za nebývale vysokou prodejností developerských projektů stály podle Korce slevy a jiné motivační akce, s nimiž se hlavní hráči na pražském rezidenčním trhu vytasili. Tomu odpovídá i složení prodaných bytů z hlediska jednotlivých městských částí – suverénně nejvíce nových bytů se prodalo v Praze 9, následované Prahou 5 a Prahou 10. Tedy tam, kde je nabídka cenově dostupných novostaveb ve středním a nižším středním cenovém segmentu největší. 
 
„Sami jsme se o tom přesvědčili na našich projektech Nový Park Písnice a Nové Měcholupy II, kde jsme spustili letní akci nazvanou PrázdniNOVÉ CENY. Oba projekty se nám téměř podařilo doprodat ještě před dokončením stavby v listopadu letošního, resp. v březnu příštího roku. V Písnici již zbývá posledních 17 bytů z celkem 108, v Měcholupech pak 28 z celkem 136. Zbylé byty v obou projektech jsou již beznadějně vyprodány,“ pochvaluje si Evžen Korec.