Malého po kolapsu pustili z nemocnice, testy měl negativní

Fotbalista Dukly Praha Petr Malý, který zkolaboval v sobotním přípravném zápase Tipsport ligy s Táborskem (5:2), byl propuštěn z nemocnice do domácího léčení. Všechny testy devětadvacetiletého záložníka dopadly negativně. 

Malý v osmé minutě utkání v pražském Edenu prodělal kolaps s krátkodobou poruchou vědomí. Po zhruba čtvrthodinovém ošetření ho sanitka odvezla přímo ze hřiště do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. 
    
"Poslední, co si pamatuju, je, že jsem si zavazoval tkaničku na hřišti, pak jsem se zvedl, začalo se mi blbě dýchat, udělalo se mi špatně a šel jsem do kolen. Potom už to jsou jen útržky. Během převozu jsem se úplně probral a akorát mě bolela hlava. Nepamatuju si jen těch prvních pár minut, kdy jsem ležel na hřišti," řekl Malý v rozhovoru na webu Dukly. 
    
V nemocnici absolvoval řadu podrobných vyšetření. "Byl jsem na CT, magnetické rezonanci, EKG, EEG a ECHU a vše dopadlo dobře bez nálezu. Teď mi je, jako by se mi nikdy nic nestalo. Nic mě nebolí, cítím se naprosto v pořádku," uvedl středopolař Dukly. 
    
Po propuštění ho však čekají další testy. "Dál jsem domluvený s naším klubovým lékařem, že uděláme kolečko testů, aby se vyloučily i ostatní možnosti. Já si myslím, že to byla spíš momentální slabost, ráno jsem moc nejedl, šel jsem pozdě spát, byl jsem ten den přetažený," vysvětlil Malý, který by chtěl co nejrychleji zpět na hřiště. "Já bych šel trénovat nejradši už koncem týdne, fakt se cítím dobře, nechtěl bych to propásnout. Ale zdraví máme jenom jedno, takže uvidíme až podle testů," dodal hráč s 68 prvoligovými starty a devíti góly. 
 
zdroj: ČTK