Na pražské Letné otevře 1. června své šapitó Cirk La Putyka

Netradiční cirkusové šapitó na pražské Letné otevře 1. června soubor Cirk La Putyka ve spolupráci s partnerským festivalem Letní Letná. V červnu a červenci v letenských sadech poblíž ulice Na Špejcharu představí v projektu nazvaném ChapiteauX v blocích všechny inscenace vzniklé v dosavadní třiapůlleté historii souboru. Projekt ChapiteauX vedle večerních představení nabídne každý den po dva měsíce doprovodný program. Novináře o tom dnes informoval Rostislav Novák, principál souboru Cirk La Putyka.

Průkopníci v oblasti nového cirkusu Cirk La Putyka postupně nabídnou všechna svá dosavadní představení - La Putyka, Up End Down, A cirkus bude!? a Slapstick Sonata. Jedno z nich, jehož jméno Novák zatím tají, bude mít na akci derniéru.

Speciálně pro ChapiteauX bude dovezeno unikátní šapitó s kapacitou pro 500 diváků, které pochází z Mezinárodního novocirkusového festivalu Winterfest pořádaného každoročně v rakouském Salzburgu.
 
"Po třech letech, kdy nás tato myšlenka poprvé napadla si plníme sen a můžeme naše představení odehrát v opravdovém cirkusovém šapitó s nezaměnitelnou atmosférou, neopakovatelnou energií a s neobyčejným zapálením pro dech beroucí výkony," uvedl Novák.
 
Na projektu ChapiteauX nabízejícím prvky vzdušná akrobacie, pády, klaunské skopičiny i tanec se podílí na 32 herců, akrobatů, tanečníků, kteří společně s tvůrčím týmem připravili 42 představení. Vedle souboru Cirk La Putyka se v rámci doprovodných akcí v šapitó mimo jiné uskuteční koncerty Dana Bárty, skupin Blue Effect, Melody Makers s Ondřejem Havelkou nebo souboru Kašpárek v rohlíku.
 
Vstupenky na představení Cirk La Putyka jsou v prodeji ode dneška v síti Ticketstream.
 
Multikulturní projekt nazvaný Chapiteaux předchází na Letné Mezinárodnímu festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná, který se koná od 19. srpna do 2. září. Cirk La Putyka se ho zúčastní v rámci projektu Lacrimae, který na festivalu bude mít světovou premiéru.
 
zdroj: ČTK