Nečas píše členům ODS, varuje před pádem vlády, píšou parlamentní listy

Premiér a předseda občanských demokratů Petr Nečas varoval v dopise členům ODS před pádem vlády, preferuje pokračování koalice s revidovaným programem. Uvedl to server Parlamentní listy, který z dopisu cituje. Nečas ho prý spolustraníkům rozeslal včera.

Nečas podle webu mimo jiné píše, že chce více komunikovat s členskou základnou a vysvětlovat klíčové navrhované změny.

Volební kongres ODS se sejde první listopadový víkend, tedy krátce poté, co ODS utrpěla prohru v krajských i senátních volbách.
 
"Chtěl bych zdůraznit, že podle mého hlubokého přesvědčení, tváří v tvář hrozbě nástupu komunistů, preferuji pokračování současné koalice s pevně danými parametry, zakotvenými v revidovaném vládním programu," uvedl šéf ODS. "Pokud nebudeme schopni nalézt shodu a obnovit elementární jednotu ODS v poslaneckém klubu, jinými slovy, pokud nebude v klubu ochota respektovat po dlouhé diskusi většinový názor, který umožní prosazovat klíčové body vládního programu všemi hlasy ODS v Poslanecké sněmovně, vysoce pravděpodobně nebude možné tuto vládu udržet," dodal premiér.
 
Domnívá se, že hlavní zprávou pro ODS z voleb je to, že její potenciální voliči zůstali doma. Volání po změně a znechucenost z politiky podle premiéra nahrává novým mesiášům, kteří nemají řešení, ale mají mediální prostor, a současně to oslabuje velké strany, uvedl server.
 
zdroj: ČTK