Robotický vysavač Samsung POWERbot™ VR7000: vysoký výkon v tenkém těle

Nejnovější model v řadě populárních robotických vysavačů Samsung POWERbotTM s označením VR7000 exceluje vynikajícím sacích výkonem a subtilním designem. Se svou tenkostí pouhých 97 mm je o celých 28 % štíhlejší než předchozí modelová řada.    

„Slim“ design a výsoký výkon 

Nový design vychází vstříc zákazníkům, kteří požadují lepší automatizovaný úklid. Z interního výzkumu společnosti Samsung vyplývá, že 39 % zákazníků v severní Americe od robotického vysavače očekává, že dosáhne i do obtížně dostupných míst a vysaje s takovým účinkem, aby se již po něm nemuselo nikde ručně dovysávat. 
 
POWERbotTM VR7000 zajistí kompletní úklid svou sací silou až 20 wattů a dostane se i do míst, kam se s běžným ručním vysavačem nedostaneme, například pod postel, nebo další stojící nábytek. 
 
Nová funkce s názvem Edge Clean Master umožňuje vysavači čistit plochu těsně u zdi (již od vzdálenosti 1,5 cm). Tomu napomáhá 288 mm široký kartáč, který je umístěn vepředu a může tak snadno vysát prach a vlasy, jakmile dojede ke zdi. Další předností je automatická lamela, která se spustí, když je potřeba smést více prachu nashromážděného na okrajích. 
 
Unikátní systém samočistícího kartáče značně snižuje množství prachu a vlasů zachycených ve štětinách kartáče. Nečistoty jsou sbírány do středu kartáče a následně je lze snadno přemístit do koše, čímž dále šetříme čas potřebný k pravidelné údržbě. 

Chytřejší než kdy předtím

Vysavač POWERbotTM VR7000 je vybaven několika inteligentními funkcemi, které zvyšují jeho celkový výkon. Technologie Visionary Mapping™ Plus a FullView Sensor™ 2.0 mapují a do paměti ukládají obrysy místnosti, aby byl úklid skutečně kompletní. Následně jej systém sám navádí k nejvíce znečištěným místům. Zároveň vysavač detekuje překážky a malé předměty (menší než 10 mm) a dokáže uklidit i kolem nich. 
 
Inteligentní funkce Power Control automaticky upravuje sací sílu a optimalizuje čisticí funkce v závislosti na typu povrchu. Například ve chvíli, kdy se přesune z dřevěné podlahy na koberec, motory upraví sání na optimální stupeň. 

Stejně jako mnoho domácích spotřebičů Samsung je i POWERbotTM VR7000 IoT-ready a lze ho plně dálkově ovládat prostřednictvím mobilní aplikace. Ze smartphonu nebo jiného mobilního zařízení může uživatel vysavač spustit nebo zastavit, naplánovat pravidelné časy úklidu a zkontrolovat historii úklidu. Navíc je vysavač kompatibilní s aplikací Amazon Echo, a pokud je připojen k wifi, mohou ho uživatelé ovládat pomocí hlasových příkazů.  

„POWERbot™ VR7000 drží krok s potřebami současné rodiny,” řekl Byung-Sam Seo, prezident divize Domácích spotřebičů společnosti Samsung Electronics. „Stačí ho nastavit a pak ho jen můžete sledovat při práci. Navigační funkce a senzory vysavače v kombinaci se subtilním designem  a zvýšeným sacím výkonem jsou zárukou dokonale odvedené práce.”
 
POWERbot™ VR7000 získal ocenění Innovation Award na veletrhu spotřební elektroniky 2017 CES především za vlastní elegantní design a schopnost dostat se i do těžko přístupných míst.