V pražské nemocnici zemřel muž na otravu metanolem, je to již šestá oběť

V pražské Všeobecné fakultní nemocnici (VFN) zemřel v pondělí na otravu metanolem osmatřicetiletý muž. ČTK to řekla ředitelka Dana Jurásková. Muž podle ní přišel pozdě, selhaly mu ledviny a játra a pomoci mu už nešlo. Jde o šestou potvrzenou oběť otrav metanolem.

"Muž byl v klinické smrti, byl ve stavu, kdy už pomoc nebyla možná," uvedla ředitelka bez dalších podrobností s tím, že nemá svolení rodiny zemřelého. Co se týče hlášení případu policii, uvedla, že nemocnice postupuje v souladu se zákonem.

"Do VFN byl v sobotu přijat muž z Příbramska po otravě metylalkoholem, bohužel prognóza byla velmi špatná, po třech dnech hospitalizace u nás v pondělí po poledni zemřel," doplnila mluvčí VFN Petra Pekařová.
 
Mluvčí příbramské policie Monika Schindlová ČTK sdělila, že šlo o muže z Milínska. Uvedla, že záchranná služba o víkendu sdělila policii, že převezla do pražské nemocnice pacienta s podezřením na otravu metanolem.
 
"Alkohol měl konzumovat ještě s dalšími čtyřmi osobami, u kterých se však otrava metylalkoholem neprokázala," řekla. Policie nyní pátrá po původu destilátu. "Prověřujeme souvislost s ostatními případy úmrtí, zatím tato souvislost prokázána nebyla," uvedla.
 
Podle Schindlové policie během pondělka zkontrolovala několik příbramských prodejen alkoholu, ve třech nalezla šestilitrové barely. "Zajistili jsme několik litrů destilátu. Zda se v nich nachází metylalkohol, prokážou až výsledky odborných zkoumání," dodala.
 
zdroj: ČTK