V pražské O2 areně dnes vystoupí básník a písničkář Leonard Cohen

V Praze dnes vystoupí Leonard Cohen. Kanadský básník a písničkář se do metropole vrací po čtyřech letech v rámci svého turné Old Ideas World Tour. Letošní Cohenova koncertní šňůra následuje po vyprodaných World Tour 2008 a World Tour 2009, na která se uznávaný zpěvák a kytarista vydal po 15 letech.

Zatím poslední studiové album s názvem Old Ideas vydal Cohen v roce 2012 po více než osmi letech. Kanadský písničkář je v České republice velmi populární. Jeho poslední album vévodilo prodejním žebříčkům a dva pražské koncerty v roce 2008 a o rok později přilákaly tisíce návštěvníků.
 
Cohen se narodil v roce 1934 v židovské rodině v Montrealu. Začínal jako básník a spisovatel, k hudbě se přiklonil ve druhé polovině 60. let. V roce 1967 vydal debutové album Songs of Leonard Cohen. V roce 2006 vydal sbírku básní, říkanek, aforismů a obrázků Kniha toužení, která vyšla i česky, a v témže roce byl uveden do americké rokenrolové síně slávy. Před třemi lety získal hudební cenu Grammy za celoživotní dílo. Letos v česku vyšla kniha Anthonyho Reynoldse Leonard Cohen v překladu Miroslava Jindry.
 
zdroj: ČTK