Právě se nacházíte:

Začíná Matějská pouť

Na pražském Výstavišti dnes začíná tradiční Matějská pouť, která každý rok přiláká kolem půl milionu lidí. Na návštěvníky letos čeká 120 tradičních i zbrusu nových atrakcí. Těšit se podle organizátorů mohou na řadu doprovodných akcí i na vybrané laskominy. Pouť bude otevřena do 22. dubna.

Vstupenka pro dospělé stojí o víkendu 25 korun, ve všední dny pak zaplatí desetikorunu. Pro děti a důchodce je vstupné zdarma. Za lístek získají návštěvníci desetiprocentní slevu na některou z atrakcí. Na nových adrenalinových atrakcích, kterých letos organizátoři přivezou na pouť třicet, se svezou za ceny v rozmezí od 80 do 100 korun.

Tradice Matějské pouti v Praze je zaznamenávána od roku 1595, takže letos jí je už 417 let. Původní poutě bývaly v blízkosti Hanspaulky, ale prostranství prý bylo malé, a tak se stánky a kolotoče zvolna posouvaly do centra Dejvic, kde jsou dnes vysokoškolské areály. Na Výstavišti se akce koná od roku 1963. Slavnou se prý stala proto, že byla první jarní poutí v Praze a oslavou svátku sv. Matěje, který připadá na 24. února.

zdroj: ČTK